prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

najlepsze róże do policzków
Lifestyle Uroda

Najlepsze róże do policzków – na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyku?

Wśród kosmetyków kolorowych, jakie znajdziemy na rynku, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na produkty, jakimi są róże do policzków. Już od setek lat kobiety podkreślają swoje lico, by wyglądało na bardziej rumiane. Dzisiaj także róże są obecne w każdej drogerii oraz w sklepach online. Niemal większość marek kosmetycznych, które zajmują się makijażem, mają w swojej ofercie szeroką gamę różnych rodzajów i odcieni różu.

Jak dobrać róż do policzków?

Dobór tego kosmetyku wbrew pozorom nie jest taki łatwy. Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że kobiety stosujące róże mają odmienny koloryt twarzy. Dlatego też odcień różu, który pasuje na jedną osobę, niekoniecznie będzie pasował na kogoś, kto zamiast żółtego pigmentu, ma bardziej oliwkową cerę. Dlatego pierwszą kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę, dobierając odpowiedni róż jest przeważający pigment kolory skóry. Drugą ważną wskazówką, która może okazać się przydatna, to tonacja karnacji jaką posiadamy. Jedni ludzie naturalnie posiadają jaśniejszy kolor skóry, inni z kolei mają bardzo ciemną skórę. Dlatego też nie zawsze róż, który sprawdza się na bladym licu będzie równie dobrze się prezentował na skórze ciemniejszej.

Rodzaje różów dostępnych na rynku kosmetycznym

Wśród dostępnych na rynku różnego rodzaju różów znajdziemy takie, które idealnie będą wpisywały się w potrzeby niemal każdej karnacji. Z jednej strony znajdziemy ciemne tony wpadające w fiolet czy czerwień, z drugiej zaś lekkie odcienie pudrowego różu czy brzoskwini. W zależności od naszych potrzeb i upodobań, na taki właśnie produkt warto się zdecydować. Co więcej, najlepsze róże do policzków to takie, które mają soczysty pigment. Oczywiście każdy kolor można swobodnie budować na policzku, dodając warstwy produktu za pomocą pędzla. Jednak dobrze napigmentowany produkt będzie zdecydowanie bardziej wydajny.

Na jaką formę różu postawić?

Poza tym, że wśród kosmetyków znajdziemy szeroką gamę kolorystyczną, to warto mieć na względzie także fakt, że możemy wybrać także formę, w jakiej chcemy aplikować produkt. Na półkach w drogerii znajdziemy róże wypiekane, róże w kamieniu, produkty sypkie, a nawet w kremie. Każda z tych form znajduje swoich zwolenników, jak i osoby, które są sceptycznie nastawione. Jedne sprawdzą się lepiej do skóry suchej, inne zdecydowanie lepiej będą wyglądać na cerze, która w ciągu dnia produkuje zdecydowanie więcej sebum. Spore znaczenie w aplikacji różu ma także pędzel, jakim zdecydujemy się go nałożyć. Im bardziej puchate i mniej zbite włosie pędzla, tym będzie on delikatniej aplikował róż na policzek.