prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

kolagen do picia jaki wybrać
Lifestyle Zdrowie

Kolagen do picia jaki wybrać aby cieszyć się dobrym samopoczuciem?

Gdy nasze stawy nie są w najlepszej kondycji, paznokcie i włosy straciły blask, a na twarzy widoczne są wciąż pogłębiające się zmarszczki warto sięgnąć po kolagen. Jaki warto wybrać, aby uzupełnić niedobory w organizmie oraz właściwie o siebie zadbać?

Co to jest kolagen?

Kolagen to nic innego jak podstawowe białko tkanki łącznej odpowiadające za objętość, elastyczność oraz sprężystość włosów.

Ten niezwykle ważny składnik powinien znajdować się w ścięgnach w odpowiedniej ilości. Tymczasem już po ukończeniu 25- go roku życia ilość kalogenu zaczyna spadać.

Gdy narzekamy na ból stawów, a nasze włosy, skóra i paznokcie pozostawiają wiele do życzenia, warto czym prędzej sięgnąć po preparaty z zawartością kalogenu i uzupełnić jego niedobór w organizmie.

Rodzaje oraz typy kolagenu

Znaczny rozwój technologii pozwala na produkcję kolagenu w różnej postaci. Dziś na rynku nie brakuje sprawdzonych suplementów bogatych w ten cenny składnik. Wyróżnia się kolagen: rybi, wieprzowy, drobiowy oraz bydlęcy. Jaki zatem wybrać, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty?

Niezwykle skuteczny jest kolagen rybi, który charakteryzuje się tym, że bardzo dobrze wnika w poszczególne komórki. Jest on bardzo podobny do tego, który znajduje się w organizmie ludzkim. Rybi kalogen posiada trzyrzędową budowę białka oraz takie aminokwasy, które doskonale dopasowują się do potrzeb skóry oraz stawów.

W kolagenie tym znajdują się cenne dla ludzkiego organizmu aminokwasy, pośród których można wymienić prolinę, lizynę, hydroksylizynę, hydroksyprolinę oraz glicynę.

Wyróżnia się trzy rodzaje kalogenu. Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru:

– kolagen typu I – który to jest doskonałym budulcem skóry, więzadeł oraz kości

– kolagen typu II – który jest składową poszczególnych chrząstek stawowych

– kolagen III – który to odbudowuje naczynia krwionośne

Kolagen do picia jaki wybrać?

Niedobory tego składnika mogą sprawiać, że organizm jest osłabiony a na skórze pojawia się cellulit. W takiej sytuacji warto czym prędzej sięgnąć po kolagen. Dziś w wielu sklepach można zakupić ten preparat w proszku. Można go z powodzeniem dodawać nie tylko do wody, lecz także do soków owocowych oraz wielu innych płynów. Kolagen w takiej postaci doskonale wchłania się do przewodu pokarmowego.

Jest on także powszechnie dostępny w kapsułkach oraz tabletkach. Taki kolagen jest bardzo wygodny do stosowania, bowiem wystarczy popić go dużą ilością wody. Preparaty te nie są wydalane z organizmu, dzięki czemu są one bardzo szybko przez niego przyswajane.