prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

przeterminowane kosmetyki
Lifestyle Uroda

Przeterminowane kosmetyki – czy można ich używać?

Czy można używać przeterminowanych kosmetyków? Oczywiście, że nie. Kobiety jednak czasem postępują wbrew zdrowemu rozsądkowi.

Pokusy i zagrożenia

Czasami może pojawić się okazja zakupu przeterminowanych kosmetyków w okazyjnych cenach. Czy warto skorzystać z takiej promocji? Czy wiążą się z tym jakieś zagrożenia? Niestety tak. Oczywiście niska cena może być niezwykle kusząca, jednak naprawdę warto się oprzeć tej pokusie i zdać sobie sprawę z czyhających niebezpieczeństw. Może dojść przecież do podrażnień skóry. Jeżeli kosmetyk po terminie to na przykład balsam do ciała, do podrażnienia mogą wystąpić na całym ciele. Jeśli mowa o kremie do twarzy, to jest spore ryzyko pojawienia się alergii właśnie na twarzy. Wydaje się, że najgorzej jest używać przeterminowanych kosmetyków do oczu. Tutaj ryzyko jest ogromne. Czasami użycie takich cieni albo tuszu do rzęs może skończyć się koniecznością wizyty u okulisty albo nawet w szpitalu na ostrym dyżurze. Dlatego też warto z rozsądkiem dokonywać zakupów kosmetyków. Należy unikać nie tylko tych przeterminowanych, ale także kosmetyków z niewiadomych źródeł, zamawianych w Internecie od niesprawdzonych sprzedawców. Warto w trosce o swoje zdrowie kupować tylko kosmetyki renomowanych marek. Tylko wtedy można mieć pewność, że nie zrobią one krzywdy.

Porządki w kosmetyczce

Przeterminowane kosmetyki można nie tylko kupić niechcący w drogerii, ale także można je znaleźć w swojej własnej kosmetyczce, jeżeli kobieta nie dokonuje w niej okresowo przeglądów. Należy sprawdzać stan kosmetyków nie tylko biorąc pod uwagę daty ważności, ale też a może przede wszystkim ich rzeczywisty stan, czyli na przykład barwę i konsystencję. Jeżeli cokolwiek budzi niepokój, należy wyrzucić tę rzecz. Wiele kobiet kupuje mnóstwo kosmetyków bez większej rozwagi, a przecież nie można przechowywać i użytkować ich w nieskończoność. Mają one swoje daty ważności. Nie zawsze są one oznaczone liczbami. Czasami jest to po prostu słoiczek, który informuje, jaki czas po otwarciu można przechowywać dany kosmetyk i go używać. Przy kosmetykach naturalnych te daty są dość krótkie, dlatego warto trzymać rękę na pulsie i często dokonywać przeglądu kosmetyczki. Zwykle kosmetyki sypkie i prasowane mają dłuższe okresy przydatności niż kosmetyki płynne, warto więc sprawdzić to przy zakupie, by cieszyć się dłużej swoimi zakupami. Może warto zainteresować się ideą minimalizmu i zamiast wielu szminek czy cieni, kupić tylko jedne bądź kilka, ale dobrej jakości i takich, które rzeczywiście będą często użytkowane, bo kobieta będzie zadowolona z ich jakości?