prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

jak pozbyć się siwych włosów
Lifestyle Uroda

Jak pozbyć się siwych włosów i cieszyć się wymarzonej fryzury?

Siwienie włosów to naturalny oraz nieodwracalny proces zachodzący w wyniku starzenia się organizmu. Dla wielu osób, zarówno kobiet i mężczyzn siwe włosy wywołują ogromny dyskomfort. Jak zatem skutecznie walczyć z siwizną?

Dlaczego włosy z wiekiem siwieją

Z siwizną najczęściej borykają się starsze osoby, a nieco rzadziej te w średnim oraz młodym wieku. Otóż z wiekiem poszczególne narządy oraz komórki ludzkie zaczynają mniej sprawnie funkcjonować. Zawarte w organizmie melanocyty zaczynają produkować znacznie mniejszą ilość melaniny, czyli barwnika odpowiadającego za kolor włosów. W związku z tym na głowie zaczynają pojawiać się siwe włosy.

Co prawda siwienie w młodym wieku jest rzadkie, ale niektóre osoby problem ten dotyka bardzo wcześnie. Z taką dolegliwością borykają się przede wszystkim takie osoby, które prowadzą nieprawidłowy tryb życia, sięgają po używki, a w szczególności po tytoń i alkohol oraz posiadają dietę ubogą w witaminy.

Jak pozbyć się siwych włosów?

Siwienie włosów u wielu osób wywołuje ogromny dyskomfort. Osoby takie bardzo często czują się nieatrakcyjnie oraz mają problem z samoakceptacją. W związku z tym wiele z nich nieustannie poszukuje sposoby na pozbycie się siwych włosów.

Najprostszym ratunkiem dla powrotu do naturalnego kolorytu włosów jest ich farbowanie. Jednak takie rozwiązanie zazwyczaj decydują się kobiety, bowiem mężczyzną zabieg ten wciąż kojarzy się z utratą męskości.

Na szczęście dziś dostępne są na rynku tabletki pozwalające na skuteczne niwelowanie siwych włosów. Ich działanie polega na dostarczeniu cebulkom włosowym melaniny, a więc substancji hamującej proces siwienia włosów oraz biotyny, która doskonale stymuluje mieszki włosowe i zapobiega siwieniu. Preparaty te zawierają w swoim składzie cenne witaminy oraz składniki mineralne np. jod dzięki którym poprawia się także wygląd skóry oraz paznokci.

Sprawdzone sposoby na pozbycie się siwych włosów

Tabletki to nie jedyne preparaty, dzięki którym można pozbyć się siwizny. Istnieją bowiem sprawdzone, domowe sposoby pozwalające przywrócić wymarzony kolor włosów.

Kobiety chcące pozbyć się siwych włosów mogą w domowym zaciszu przyciemnić włosy przy pomocy dostępnych na rynku kosmetycznym płukanek. Ich zastosowanie sprawia, że siwizna jest znacznie mniej widoczna.

Sprawdzonym sposobem jest położenie na włosy płukanki przyrządzonej z kawy. Ten w pełni naturalny preparat, dzięki dużej zawartości kofeiny pobudza włosy do wzrostu, zapobiega ich wypadaniu oraz sprawia, że są one błyszczące, miękkie w dotyku oraz łatwe do rozczesania.