prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

modne koszule damskie
Lifestyle

Jak dopasować koszulę damską do sylwetki?

Jeżeli jakikolwiek element garderoby ma dobrze się zaprezentować, musi on być nie tylko atrakcyjny sam w sobie, ale musi też doskonale zgrywać się z sylwetką osoby, która będzie go nosić. Moda to jedno, ale dopasowanie do figury to drugie. A nie wszystkie modne koszule damskie będą pasować wszystkim kobietom, bo nie wszystkie będą pasować do ich zróżnicowanych sylwetek.

Często mówi się o tym, że akurat koszula jest takim klasykiem, który zawsze pasuje każdemu i każdej kobiecie. Z jednej strony jest to prawda, ale z drugiej nie całkowicie, bo to wszystko zależy od wybranego modelu koszuli. Raczej trudno, by ta wyjątkowo obcisła, wykonana z materiału idealnie przylegającego do ciała potrafiła podkreślić walory puszystej kobiety, która na co dzień robi wszystko, by ukryć okolice swojego brzuszka bądź boczki. Z kolei bardzo niskie i drobne kobiety mogą zmasakrować swoją sylwetkę, jeżeli zdecydują się na założenie koszul oversizowych, które są przecież teraz niezwykle modne. Warto być dla siebie nieco bardziej krytycznym i obiektywnym okiem spoglądać na swoją sylwetkę. Nawet te super modne koszule damskie nie są warte zakupu, jeżeli okazuje się, że źle leżą one na ciele.

To, co absolutnie należałoby zrobić jeszcze przed zakupem jakiejkolwiek koszuli, to przyjrzeć się swojemu ciału w lustrze i spróbować wyznaczyć typ swojej figury. Może mieć ona kształt gruszki, jabłka, trójkąta, klepsydry bądź kolumny w zależności od tego, jakie są jej proporcje i w których częściach ciała odkłada się największa ilość tkanki tłuszczowej.

eluno.pl