prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

co jeść na śniadanie
Lifestyle Zdrowie

Co jeść na śniadanie?

Z całą pewnością można stwierdzić, że śniadanie jest jednym z najważniejszych posiłków spożywanych każdego dnia. Dlatego musi być ono w odpowiedni sposób zbilansowane i powinno zawierać wszystkie niezbędne witaminy oraz składniki mineralne w różnych proporcjach. Wiele osób zastanawia się, co jeść na śniadanie. Warto się tego dowiedzieć.

Jajecznica

Wśród najlepszych pomysłów na śniadanie można przede wszystkim wymienić taką potrawę jak jajecznica. Składa się ona w szczególności ze smażonych jajek, które są bardzo dobrym źródłem cennych dla zdrowia substancji. Oprócz tego zawierają one w swoim składzie spore ilości białka, dzięki czemu posiłek zapewni sytość na bardzo długi czas. Jajecznicę można podawać z wieloma zróżnicowanymi dodatkami. Wśród nich wymienia się przede wszystkim świeże warzywa, takie jak cebula, pomidor czy też szpinak. Oprócz tego do jajecznicy bardzo często dodaje się również boczek.

Sałatka

Na śniadanie z powodzeniem można spożywać również różnego rodzaju sałatki. Mogą być one przede wszystkim stworzone na bazie świeżych warzyw, wśród których można wymienić sałatę, pomidory, ogórki, cebulę, paprykę, awokado oraz inne, w miarę swoich indywidualnych preferencji. Do sałatek warto również dodawać inne składniki, które sprawią, że nabiorą one niepowtarzalnego smaku. Wśród nich można między innymi wymienić ser feta, grillowanego kurczaka, łososia czy też jajka. Taka kompozycja na pewno bez większych problemów zasmakuje każdemu.

Omlet

Bardzo dobrym pomysłem na śniadanie z całą pewnością będzie także omlet. Omlet jest potrawą stworzoną na bazie jajek, które zawierają wiele cennych składników odżywczych. Wśród nich można przede wszystkim wyróżnić białko. Omlety mogą być podawane z bardzo zróżnicowanymi dodatkami. Mogą to być zarówno świeże owoce, jak i warzywa. Oprócz tego taka potrawa bardzo dobrze będzie także smakowała między innymi z serem czy szynką. Warto wypróbować takiej kombinacji.

Tosty

Tosty z całą pewnością będą kolejnym doskonałym pomysłem na pyszne śniadanie. Jest to bardzo tradycyjna potrawa, która jest uwielbiana przez wiele osób, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Tosty mogą być podawane z bardzo zróżnicowanymi składnikami. Wśród nich wymienia się ser, szynkę, pieczonego kurczaka, a także świeże warzywa. Najlepiej pasują tutaj pomidory, cebula oraz pieczarki, jednak warzywa można dobierać zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami. Wtedy na pewno śniadanie będzie bardzo dobrze smakowało każdej osobie i bez wątpienia zapewni odpowiednie poczucie sytości na wiele godzin.