prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

jak dobierać ubrania
Lifestyle Moda

Jak w korzystny sposób dobierać ubrania?

Z całą pewnością można stwierdzić, że każdy człowiek na co dzień pragnie w odpowiedni sposób się prezentować. Dlatego w tym celu wybierane są przez niego właściwe ubrania. Wiele osób zastanawia się, jak dobierać ubrania w sposób efektywny. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać sprawdzone zasady.

Trzy kolory

Bardzo istotną kwestią podczas komponowania różnego rodzaju stylizacji z całą pewnością jest wykorzystywanie w nich maksymalnie trzech kolorów. Z całą pewnością będzie to najbardziej korzystne rozwiązanie spośród wszystkich możliwych i dostępnych, dlatego warto je użyć. Dzięki tej zasadzie można tworzyć bardzo minimalistyczne zestawy ubrań, co cieszy się w ostatnich latach sporą popularnością. Wśród najbardziej polecanych kolorów można przede wszystkim wyróżnić czerń, która charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem uniwersalności. Oprócz tego wiele kobiet bardzo często wybiera również wszelkiego rodzaju pastelowe barwy, takie jak na przykład pudrowy róż.

Koło kolorów

Podczas właściwego dobierania do siebie ubrań warto skorzystać również z takiej pomocy jak koło kolorów. Na kole kolorów naniesione są zróżnicowane barwy, które mają do siebie odpowiedni stosunek. Dzięki wykorzystaniu koła kolorów bez większych problemów można stwierdzić, które kolory będą w bardzo dobrym stopniu do siebie pasowały, a które nie. W kole kolorów można wyróżnić zarówno barwy pokrewne, jak i barwy przeciwstawne, a także kolory monochromatyczne.

Temperatura kolorów

Ubrania można również do siebie dopasowywać pod względem temperatury kolorów, jakie mają. Dlatego warto nauczyć się rozpoznawać zarówno barwy ciepłe, jak i barwy zimne. Dzięki temu będzie istniała możliwość bardzo szybkiego oraz sprawnego komponowania różnego rodzaju stylizacji. Będą one wyglądały bardzo dobrze zarówno na co dzień, jak i podczas różnego rodzaju specjalnych okazji. Dlatego warto wykorzystać tą zasadę podczas wyboru najlepszych dla siebie ubrań.

Wzory

W przypadku kobiet bardzo często wybierane są również różnego rodzaju ubrania z wzorami. One także powinny być do siebie w odpowiedni sposób dopasowane, dlatego warto kierować się wyborem kolorów pokrewnych. Na pewno będzie to idealne rozwiązanie dla wielu kobiet, które pragną się w fantastyczny sposób prezentować na co dzień. Oprócz tego do wzorzystych ubrań bez większych problemów można również dopasowywać kompozycje w uniwersalnych barwach. Wśród nich wyróżnia się przede wszystkim biel oraz czerń, ale także różnego rodzaju szarości, beże czy też kolory pastelowe, takie jak pudrowy róż.