prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

dekoracje salon
Lifestyle

Najlepsze dekoracje, czyli jak odmienić swój salon?

Ozdoby potrafią odmienić oblicze każdego pomieszczenia, mogą pięknie komponować się ze stylem, w którym zostało urządzone wnętrze. Oryginalne i estetyczne dekoracje przyciągają wzrok oraz stanowią dopełnienie całości. Salon z odpowiednimi ozdobami wygląda niesamowicie, staje się przytulnym pomieszczeniem, gdzie można się zrelaksować. Dekoracje do salonu mogą stać na półkach, szafkach, ale też na parapetach lub na podłodze.

Szklane dekoracje — wazony i misy

Szkło to jedna z najczęściej wybieranych ozdób do mieszkań. Szkło jest klasyczne, estetyczne i ponadczasowe. Obecnie stawia się na szklane naczynia, w których umieszcza się kolorowe ozdoby. Mogą być to naturalne surowce — muszle, szyszki, suszone kwiaty lub kamienie. W szklanych słojach często sadzi się żywe rośliny. Takie dekoracje do salonu wyglądają dobrze na stole lub na parapecie. Miniaturowy las w słoju wymaga miejsca nasłonecznionego. W zacienionych pomieszczeniach do szklanych naczyń wkłada się zazwyczaj sztuczne dekoracje.

Lampiony, świeczniki wiszące i stojące

Sprawdzonym pomysłem na dekoracje ze szkłem w roli głównej są świeczniki. Świece pięknie prezentują się w szklanych kielichach lub na podstawkach. Równie dobrze wyglądają latarnie lub lampiony, które wiesza się na haczykach lub stawia na podłodze. Światło jest ważnym elementem wystroju, stwarza romantyczny nastrój. Ten typ dekoracji do salonu warto dobrać do stylu, w jakim zostało urządzone pomieszczenie. Zapachowe świece wprowadzają do mieszkania ulubiony aromat. Zapach koi zmysły, pomaga się zrelaksować oraz odświeża powietrze. Pośród zapachów na uwagę zasługują nuty kwiatowe oraz owocowe, które do złudzenia przypominają naturalne aromaty.

Wśród dekoracji do salonu dużą popularnością cieszą się szklane, podwieszane kule, do których wkłada się niewielkie świeczki. To również wyjątkowa ozdoba balkonów oraz tarasów. Podobne przeznaczenie mają lampiony. W nowoczesnych wnętrzach glamour stawia się na oryginalne ozdoby — złote i srebrne świece lustrzane robią niesamowite wrażenie, nawet jeśli nie są zapalone.

Ozdoby na stolik w salonie

Stół lub ława w salonie może wyglądać niesamowicie, gdy zadba się o odpowiednie ozdoby. Mogą być to żywe kwiaty w wazonie, świece na tacy, ale też klasyczny obrus, bieżnik lub piękna serweta. Kryształowe świeczniki z miedzianymi zdobieniami doskonale podkreślą charakter nowoczesnego wnętrza. Dekoracje do salonu mogą być również zabawne i nawiązywać do aktualnego okresu. Wielkanocne dekoracje lub lampiony dynie z pewnością spodobają się najmłodszym domownikom.