prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

jak się ubrać na wesele
Lifestyle Moda

Jak się ubrać na wesele?

Z całą pewnością można stwierdzić, że w obecnych czasach każda kobieta pragnie się bardzo dobrze prezentować, zarówno na co dzień, jak i podczas różnego rodzaju specjalnych okazji. Wśród nich można na przykład wymienić dzień ślubu oraz wesela. Wiele osób zastanawia się, jak się ubrać na wesele w sposób najbardziej korzystny. Warto się tego dowiedzieć.

Unikanie bieli

Wśród głównych zasad ubioru podczas brania udziału w ceremonii ślubu oraz weselu można wyszczególnić unikanie takiego koloru jak biały. Każda kobieta, która udaje się na wesele jako gość nie powinna zakładać sukienki w tym kolorze, ponieważ jest on zarezerwowany dla Panny Młodej. Panna Młoda to jedyna osoba tego dnia, która powinna nosić białą suknię i nikt inny nie powinien jej przyćmić. Obecnie w sprzedaży można znaleźć sukienki w bardzo zróżnicowanych wariantach kolorystycznych, dlatego warto się zdecydować na inną barwę niż biała.

Unikanie czerni

Kolejnym kolorem, którego powinno się unikać podczas wybierania stroju na wesele jest czarny. Czarny jest kolorem, który nie kojarzy się zbyt przyjemnie, dlatego najlepiej nie zakładać go na taką wesołą okazję, jaką jest dzień ślubu oraz wesela. Oprócz tego powinno się również unikać innych smutnych kolorów oraz wybierać takie, które będą się bardzo korzystnie prezentowały. Warto się nad tym w szczególny sposób zastanowić. W obecnych czasach bardzo popularne stały się wszelkiego rodzaju pastelowe kolory. Wśród nich można wyróżnić na przykład pudrowy róż.

Charakter uroczystości

Sukienkę na wesele powinno się również w odpowiedni sposób dobrać do charakteru uroczystości, na którą będzie się ją zakładało. W przypadku uroczystości o minimalistycznym charakterze warto wybrać skromną sukienkę, która nie będzie się za bardzo rzucała w oczy. Natomiast podczas wesela urządzonego z przepychem można być ubranym w bardziej elegancką kreację, która będzie się rzucała w oczy. Warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę.

Skromność

Podczas wybierania najlepszego stroju na taką uroczystość jak ślub i wesele warto się również kierować skromnością, ponieważ jest to bardzo istotna kwestia. Na ślub i wesele nie powinno się ubierać zbyt krzykliwych sukienek, które będą zwracały na siebie zbyt dużą uwagę. Oprócz tego bardzo korzystnym rozwiązaniem będzie wybór stonowanych i uniwersalnych kolorów. Takie sukienki na pewno idealnie sprawdzą się w wielu przypadkach. Dodatkowo warto pamiętać, że śluby bardzo często odbywają się w kościołach, gdzie jest wymagane zakrycie pewnych części ciała. Dobrze jest o tym pamiętać.