prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

maść witaminowa zastosowanie
Lifestyle Zdrowie

Zastosowanie maści witaminowej

Maść witaminowa to niezbędny element wyposażenia każdego domu. Jest ona delikatna, kojąca a zarazem naturalna – dzięki czemu znajdzie zastosowanie w szerokiej gamie dolegliwości. Może być ona stosowana zarówno przez dorosłych, a także dzieci, już od najmłodszych lat życia. Oczywiście, należy stosować ją w rozwaga, a najlepiej w oparciu o konsultację z lekarzem.

Maść witaminowa zastosowanie

Posiada ona ogromna listę zastosować, począwszy na łagodzeniu zmarszczek, czy zmian trądzikowych – skończywszy chociażby na ochronie twarzy i dłoni przed działaniem mroźnego powietrza.

Zmarszczki to zmora wielu kobiet. Z kolei, nie jest tajemnicą, iż maść witaminowa świetnie regeneruje skórę, co wspomaga produkcję włókien kolagenowych.

Nieco młodsze kobiety, także chętnie sięgną po ten preparat. Przede wszystkim z takiego względu, iż maść witaminowa doskonale nadaje się do skóry problematycznej, trądzikowej. Powodem jest zmniejszanie wydzielania łoju – blokującego ujście gruczołów. To także doskonale rozwiązanie w przypadku skóry po trądzikowej, borykającej się z bliznami. Maść witaminowa doskonale łagodzi wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia, a także nawilża nadwrażliwy naskórek.

Produkt ten, warto zabrać także ze sobą na wakacje. Doskonale sprawdzi się w przypadku oparzeń słonecznych! Co za tym idzie, maść ta polecana jest także do podrażnień spowodowanych obtarciami po noszeniu pieluszek. Dzięki temu, iż doskonale nawilża – będzie odpowiednim produktem do leczenia suchych ust, zajadów, czy popękanych dłoni, pięt i skórek paznokci.

Co więcej, maść witaminowa może być także stosowana na cienie pod oczami. Skutecznie redukuje ona niewielkie sińce i tak zwane „worki” pod oczami.

Jest ona także wykorzystywana jako odżywka, po depilacji i goleniu. Świetnie natłuszcza skórę, dzięki czemu nadal pozostaje ona świetlista a nieprzyjemna wysypka znika.

Maść witaminowa przeciwwskazania

Podobnie jak każdy produkt, maść witaminowa posiada także pewne przeciwskazania. Konieczne jest, aby stosować ją z rozwagą, a w przypadku obszerniejszych i poważniejszych ran – należy wcześniej skonsultować się ze specjalistą.
Tegoż produktu, powinny unikać także osoby u których, którykolwiek składnik zawierający się w składzie maści – powoduje reakcję alergiczna.
Odradzane jest także stosowanie jej przez kobiety w ciąży, jest to jednak dość sporna kwestia. Dlatego też, najlepszym rozwiązaniem będzie poradzenie się w tej sprawie odpowiedniego lekarza, który wyda najlepszą i indywidualną rekomendację.