prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

olejowanie włosów efekty
Lifestyle Uroda

Olejowanie włosów efekty, rodzaje olejów i metody aplikacji

Olejowanie włosów to nic innego jak domowe SPA dla swoich kosmyków, które bez trudu każda z nas może wykonać w zaciszu swojej łazienki. Ten sposób pielęgnacji dedykowany jest dla wszystkich rodzajów włosów, a szczególnie spodoba się włosom zniszczonym, farbowanym, po zabiegu rozjaśniania. Sekret udanego olejowania tkwi przede wszystkim w odpowiednim dobraniu oleju do porowatości swoich włosów oraz w cierpliwości.

Jak dobrać olej?

Na rynku kosmetycznym mamy mnóstwo olejów do wyboru, jednak nie dajmy się zwieść pięknemu zapachowi lub buteleczce – olej wybieramy zawsze pod kątem rodzaju porowatości swoich włosów. Włosy niskoporowate, czyli z reguły gładkie, proste i wyglądające na zdrowe polubią się z olejem kokosowym, palmowym oraz babassu. Osoby o włosach średnioporowatych powinny rozejrzeć się za takimi olejami jak olej ze słodkich migdałów, z pestek moreli, śliwki lub orzechów laskowych, olej arganowy bądź z awokado. Tego typu włosy mają tendencję do lekko rozchylonych łusek, są łatwe w stylizacji, ale podatne na czynniki zewnętrzne jak np. deszcz. Włosy wysokoporowate to najczęściej włosy naturalnie kręcone lub zniszczone w wyniku niewłaściwych zabiegów fryzjerskich. Lubią się plątać i puszyć. Idealny dla nich będzie olej lniany, z dzikiej róży, konopny, z pestek winogron oraz z wiesiołka.

Metody olejowania włosów

Najczęściej wymienia się dwa sposoby na użycie oleju – na sucho lub na mokro. Co to oznacza w praktyce? Pierwsza metoda pozwala na olejowanie włosów niepokrytych żadnym innym kosmetykiem, jednak trzeba tutaj zachować ostrożność, gdyż na suchych włosach trudniej rozprowadzić olej i łatwiej przesadzić z jego ilością. Druga metoda polega na wmasowaniu oleju we włosy wcześniej spryskane np. hydrolatem lub zwilżone żelem aloesowym. Dzięki takiemu „podkładowi” olej pięknie sunie po kosmykach i łatwiej jest kontrolować jego użycie. Warto wiedzieć, że oleje można aplikować także na skórę głowy – tutaj najlepiej sprawdzi się olej musztardowy, rycynowy, rokitnikowy, lawendowy bądź rozmarynowy.

Olejowanie włosów efekty<2>

Czego się możemy spodziewać po olejowaniu włosów? Przede wszystkim odżywienia i wygładzenia pasm. Trzeba być jednak cierpliwym i sumiennym – olejowanie najlepiej wykonywać raz w tygodniu, aby po kilku takich zabiegach zauważyć znaczącą różnicę w wyglądzie swoich włosów. Olejowanie ma szereg zalet. Dzięki olejom włosy będą zregenerowane, a rozchylone łuski domknięte, dzięki czemu uzyskamy miękkość i gładkość włosów. Skóra głowy po regularnym olejowaniu będzie ukojona, cebulki wzmocnione, a stany zapalne uciszone.