prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

ranking suplementów na odchudzanie
Lifestyle Odchudzanie

Jakie są najlepsze suplementy na odchudzanie?

Odchudzanie to proces, podczas którego pozbywamy się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Żeby skutecznie spalać tłuszcz potrzebne są regularne treningi, dieta i suplementacja. Suplementy mogą znacząco przyspieszyć proces odchudzania, oczywiście jeśli zadbamy o aktywność fizyczną i dietę.

Ranking suplementów na odchudzanie

Najczęściej wybierane suplementy na odchudzanie to spalacze tłuszczu. Z reguły składają się z naturalnych składników. Zawierają między innymi termogeniki, czyli substancje podnoszące temperaturę ciała, co ułatwia pozbywanie się zalegającego tłuszczu. Oprócz tego w składzie spalaczy znajdziemy substancje pobudzające, takie jak kofeina lub ekstrakt z zielonej herbaty, a także adaptogeny. Te ostatnie dbają o nasz układ nerwowy. Niektóre spalacze mogą zawierać także substancje hamujące łaknienie, co zapobiega podjadaniu na diecie. Każdy spalacz ma inny skład, dlatego powinniśmy dawkować suplement zgodnie z zaleceniami producenta. W czasie stosowania tego rodzaju suplementów ważne jest także picie około 2 litrów wody dziennie.

Kreatyna, odżywka białkowa i BCAA to suplementy, które warto stosować na redukcji. Odżywka pozwoli nam dostarczyć odpowiednią ilość białka, a dodatkowo zawiera mało kalorii w porcji. Może to być dobry pomysł na dietetyczny posiłek potreningowy. Kreatyna z kolei wpływa na lepszą regenerację. Związek ten ściąga wodę do komórek mięśniowych, a wraz z nią składniki odżywcze. BCAA z kolei jest ważne, żeby nie doszło do katabolizmu mięśniowego, co często ma miejsce na redukcji. Suplement ten przyjmujemy około 30 minut przed treningiem.

Boostery testosteronu mogą być pomocne w odchudzaniu u mężczyzn. Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej powoduje nadmierną produkcję estrogenów. Zmniejsza to poziom wolnego testosteronu w organizmie, co ma negatywny wpływ na organizm. Boostery podniosą poziom tego hormonu. Odpowiednia ilość testosteronu nie tylko wpływa na wzrost siły i wytrzymałości, ale również na efektywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Dieta i trening – czyli dlaczego same suplementy to za mało?

Suplementy mogą znacząco przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Żeby jednak tak się stało, musimy zadbać o odpowiednią dietę i trening. Przede wszystkim, żeby spalić tłuszcz, musimy dostarczyć do organizmu mniej kalorii niż wynosi nasze zapotrzebowanie. Bez deficytu nie schudniemy. Deficyt możemy wypracować podczas treningów cardio, lub poprzez spożywanie produktów o mniejszej kaloryczności. Trening siłowy również wpływa na odchudzanie. Mobilizuje on tkankę mięśniową do wzrostu, a większa ilość mięśni to szybszy metabolizm.