prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

okłady z octu jabłkowego na stawy
Lifestyle Porady

Czy okłady z octu jabłkowego na stawy przynoszą ulgę?

Choroby zwyrodnieniowe oraz towarzyszący im ból kości i stawów, to we współczesnych czasach problem, który dotyka mnóstwo osób, a przede wszystkim w starszym wieku. Aby skutecznie przeciwdziałać tym dolegliwościom, warto sięgnąć po ocet jabłkowy. Można go nie tylko pić, lecz także wcierać go w bolące miejsca.

Choroby zwyrodnieniowe a dobroczynne działanie octu jabłkowego

W obecnych czasach na dokuczliwe bóle stawów narzekają nie tylko osoby w starszym wieku, lecz także młodsze. Najczęstszą przyczyną tych dolegliwości jest siedząca praca, brak ruchu oraz niewłaściwe odżywianie.

Największą trudność w przezwyciężeniu uporczywych bóli mają te osoby, które cierpią na nawracające zapalenie stawów. Schorzenie to może występować w różnej postaci. W wielu przypadkach atakuje ono wszystkie stawy, począwszy od szyi aż po stopy.

Zalecane przez lekarzy leki bardzo często okazują się nieskuteczne, bowiem większość z nich działa tylko miejscowo oraz przez krótki czas. Wówczas to chorzy szukają innych sposobów, które pomogą choć trochę złagodzić uciążliwe dolegliwości bólowe. Sprawdzonym preparatem na bolące stawy jest ocet jabłkowy.

Skuteczne okłady z octu jabłkowego na stawy

Dziś mnóstwo osób narzeka na bóle kolan. Czasem wynikają one tylko i wyłącznie ze zwykłego przeciążenia. Uciążliwe bóle kolan bardzo często dopadają sportowców, którzy podczas uprawiania poszczególnych aktywności fizycznych mocno obciążają stawy kolanowe. Ból kolan może także być oznaką choroby zwyrodnieniowej.
W sytuacji gdy poszczególne maści przeciwbólowe oraz przeciwzapalne zawodzą warto sięgnąć po ocet jabłkowy.

Preparat ten posiada bowiem działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz skutecznie niweluje powstały w obrębie stawu obrzęk oraz związany z tym ból. W celu uśmierzenia bólu warto przygotować roztwór z wody oraz octu jabłkowego w proporcjach 1:1. W tak przygotowanej miksturze należy zamoczyć bawełnianą szmatkę, a następnie przykładać nią obolałe kolana. Zabieg ten warto powtarzać kilka razy dziennie.

Kąpiele z dodatkiem octu jabłkowego

Sprawdzonym sposobem jest także kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem ostu jabłkowego. Wystarczy zmieszać kilka kropel octu jabłkowego z kilkoma szklankami wody i dodać miksturę do kąpieli. W przypadku bólu szyi trzeba zmoczyć bawełnianą ściereczkę w przygotowanej kąpieli wodnej i przykładać nią bolące miejsca. Niezwykle skuteczne jest także wcieranie tej mieszanki w skórę. Regularne wykonywanie takich zabiegów z czasem przynosi ogromną ulgę.