prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

odchudzanie twarzy
Lifestyle Odchudzanie

Minimalnie inwazyjne sposoby na odchudzanie twarzy

Ci z nas, którzy mają okrągłe twarze, szukają często sposobów na odchudzanie twarzy. „Dziubek”, na zdjęciu, konturowanie podczas makijażu, różnego rodzaju ćwiczenia – wszystko to metody doraźne i na dłuższą metę bezskuteczne. Niestety okrągłe, pulchne policzki jak u wiewiórki to problem, którego nie da się zatuszować ani wymazać za pomocą filtra na Instagramie. Na szczęście istnieją minimalnie inwazyjne sposoby na zmianę i wyszczuplenie policzków.

Usuwanie tłuszczu z policzków

Czujesz, że masz zbyt pełne policzki? Masz ochotę na ostre, dobrze zarysowane kości policzkowe? Jeśli tak, usuwanie tłuszczu z policzka może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Ten drobny zabieg chirurgiczny może pomóc wyszczuplić okrągłe policzki, nadając twarzy węższy wygląd.
Nawet szczupłe osoby mogą mieć pulchne policzki, a niestety tłuszczu z policzków nie da się pozbyć poprzez dietę lub ćwiczenia.

Dla kogo jest ta metoda?
Chcesz, aby Twoja twarz wyglądała na szczuplejszą. Jeśli masz okrągłe, opuchnięte lub obwisłe policzki, usunięcie tłuszczu z policzka może być dla Ciebie świetną opcją. Oczywiście należy to skonsultować się z chirurgiem plastycznym. Usuwanie tłuszczu z policzka jest szczególnie pomocne dla osób, które już straciły znaczną wagę, ale nie widzą żadnych zmian na twarzy.

Co dzieje się podczas zabiegu usuwania tłuszczu z policzka?
Usunięcie tłuszczu policzkowego to drobny zabieg chirurgiczny w znieczuleniu miejscowym, więc zaraz po zabiegu można udać się do domu.

Oto jak to działa: po pierwsze lekarz znieczula. Następnie wykonuje nacięcia po wewnętrznej stronie policzków. Potem delikatnie „wyciąga” całość lub część tłuszczu, w zależności od pożądanego wyglądu. W większości przypadków ten zabieg ambulatoryjny trwa mniej niż godzinę.

Po zabiegu należy zaplanować minimum 48 godzin rekonwalescencji w domu.

Przez około siedem do dziesięciu dni po operacji może występować zauważalny obrzęk.

Zabieg wykonany przez dobrze wyszkolonego chirurga, jest bezpieczną i prostą procedurą.

Jednak każda operacja wiąże się z ryzykiem. Rzadkie działania niepożądane mogą obejmować drętwienie lub inne zmiany czucia, przedłużający się obrzęk, uszkodzenie przewodu ślinowego, asymetrię oraz przejściowe lub trwałe osłabienie mięśni twarzy.

Wypełniacze + botox

W miarę starzenia się policzki zaczynają wiotczeć i opadać – strategicznie rozmieszczone wstrzykiwania wypełniaczy skórnych, mogą to skorygować. Co więcej, powiększenie środkowej części twarzy tworzy bardziej młodzieńczy kształt twarzy, dzięki czemu rysy wyglądają raczej kanciasto i stają się mniej zaokrąglone.

Używanie botoksu w połączeniu z wypełniaczami może być również niezwykle korzystne. Botox rozluźnia skurcze mięśni, które powodują drobne zmarszczki, podczas gdy wypełniacze wypełniają fałdy i zagłębienia, zapewniając efekt liftingu. Używanie tych dwóch w połączeniu to bardzo skuteczny sposób na odchudzanie twarzy, wygładzenie, lifting i odmłodzenie.

Co dzieje się podczas zabiegów wypełniacza i botoksu?
Zwykle podanie wypełniaczy zajmuje 15-30 minut. Ból jest minimalny – ponieważ zastrzyki zawierają lidokainę i są podawane przy użyciu bardzo cienkiej igły, dyskomfort jest ograniczony do absolutnego minimum. Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort zabiegów, stosuje się inne środki pomocnicze, takie jak okłady z lodu.
Podobnie jak w przypadku wypełniaczy twarzy, Botox podaje się za pomocą bardzo cienkich igieł.
W przypadku obu wypełniaczy efekt można zobaczyć natychmiast.

Po otrzymaniu zastrzyków zwykle nie ma skutków ubocznych. Pacjenci opuszczają gabinet z niewielkim zaczerwienieniem, które ustępuje w ciągu następnej godziny. Często zdarza się, że pacjenci odczuwają niewielki ból, obrzęk lub niewielkie zasinienie (rzadko) w okolicy miejsc wstrzyknięcia.