prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

wypadające włosy
Porady

Kosmetyki na wypadanie włosów – jakie są najlepsze?

Wypadające włosy mogą być powodem do niepokoju. Jak należy je pielęgnować? Jakie kosmetyki są rekomendowane do takich włosów?

Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny, na przykład zaburzenia hormonalne, nieodpowiednia dieta czy nadmierny stres. Warto udać się wtedy do lekarza, by określić potencjalną przyczynę problemu, ale jednocześnie warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji takich włosów. Jak powinna odbywać się pielęgnacja włosów wypadających? Jakie kosmetyki na wypadanie włosów są uznawane za najlepsze?

Jak pielęgnować wypadające włosy?

Wypadające włosy wymagają delikatnej pielęgnacji, aby nie powodować podrażnienia skóry głowy i nasilenia wypadania włosów. Jednocześnie ważne jest dostarczanie do mieszków włosowych ważnych substancji aktywnych wspomagających ich pracę, by dzięki temu umożliwić odrost nowych włosów.

Podobnie jak inne rodzaje włosów, także włosy wypadające należy regularnie myć – codziennie lub raz na kilka dni zależnie od indywidualnych potrzeb. Wymagają one także odżywiania poprzez odpowiednio dopasowane kosmetyki na wypadanie włosów, które wspomagają ich kondycję.

Należy jednocześnie pamiętać o tym, że wypadające włosy nie powinny być nadmiernie stylizowane, a szczególnie wystawiane na działanie wysokich temperatur, które mogą spowodować ich osłabienie. 

Podczas czesania należy zachować delikatność i nie szarpać włosów. Nie zaleca się też ich mocnego wycierania ręcznikiem.

Kosmetyki na wypadanie włosów – jakie warto stosować?

Do pielęgnacji włosów wypadających warto zaopatrzyć się w zestaw odpowiednich produktów kosmetycznych. Jakie kosmetyki na wypadanie włosów będą potrzebne?

  • Szampon do włosów – przeznaczony do ich mycia.
  • Odżywka do włosów – do stosowania po ich umyciu, może być to odżywka do spłukiwania lub bez spłukiwania.
  • Maska do włosów – przeznaczona do stosowani kilka razy w tygodniu.
  • Serum do włosów – skoncentrowany kosmetyk nakładany na skórę głowy i włosy, na przykład w formie wcierki do włosów. Przeznaczone do stosowania codziennie lub parę razy w tygodniu.
  • Olejki do włosów – zawierają naturalne oleje i inne składniki aktywne. Można stosować je raz lub parę razy w tygodniu.

Jakie kosmetyki na wypadanie włosów są najlepsze?

Na rynku znajdują się różne kosmetyki na wypadanie włosów, które są skuteczne w zmniejszaniu wypadania włosów i wspieraniu wzrostu włosów. Dobre efekty pozwalają uzyskać poniższe rodzaje składników aktywnych:

  • Wyciągi roślinne – wiele z nich zawiera w składzie substancje, które pobudzają wzrost włosów i pomagają w poprawie ich wyglądu, na przykład to pokrzywa, neem, gotu kola, kozieradka, aloes, rozmaryn.
  • Minoksydyl – substancja do stosowania miejscowego na skórę głowy w celu pobudzenia wzrostu włosów. Jest dostępny bez recepty.
  • Keratyna – jest ważnym składnikiem budulcowym włosów i powoduje ich wzmocnienie.
  • Aminokwasy siarkowe – również powodują one wzmocnienie włosów i przyspieszają ich wzrost.

Właściwie dobrane kosmetyki na wypadanie włosów mogą zatem ograniczyć ten problem i zadbać o wygląd fryzury.