prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Pierścionek z brylantem
Uroda

Pierścionek z brylantem – prezent na różne okazje

Pierścionek z brylantem stanowi doskonały prezent na różne okazje. Nie musi wiązać się bowiem stricte z oświadczynami lub równie doniosłym wydarzeniem. Kiedy jeszcze warto na niego postawić? Jaki model sprawdzi się najlepiej? Gdzie kupić odpowiedni wariant? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jaki pierścionek zaręczynowy?

Oczywiście najczęściej pierścionek z brylantem wiążemy z zaręczynami. Panowie wybierają z reguły modele z pokaźnych rozmiarów kamieniem. Potem planują uroczystą kolację albo romantyczną randkę przy blasku księżyca. Dominują przy tym modele z klasycznego złota. Coraz bardziej popularne stają się jednak także warianty z białego złota albo ze srebra. A jaki kamień? Podobno „kobiety kochają diamenty”. Ten kto to kiedyś stwierdził nie minął się z prawdą. Diamenty są bowiem bardzo eleganckie i dostojne, a zatem znakomicie pasują do zaręczyn. Niektórym panom bardzo też zależy na niebieskim „oczku” w pierścionku z brylantem. Kamień w tym kolorze to najczęściej topaz.

Jaki pierścionek na rocznicę ślubu?

Pierścionek z brylantem, taki jak np. https://www.viadem.pl/pol_m_BIZUTERIA_Pierscionki_Pierscionki-z-brylantem-511.html może też sprawdzić się na rocznicę ślubu. Niezależnie od tego czy obchodzimy pierwszą, piątą, dziesiątą czy dwudziestą piątą, z pewnością taki prezent nigdy nie wyjdzie z mody. Panowie najczęściej wybierają pierścionek z brylantem na dwudziestą piątą rocznicę, ponieważ uznaje się ją za rocznicę srebrną, a także na pięćdziesiątą rocznicę ślubu, która uznawana jest za rocznicę złotą. Oczywiście pierścionki z brylantem wyposażone są też w różne „oczka”. Płynnie taki prezent można zatem połączyć także z rocznicą czterdziestą (rubinową), czterdziestą piątą (szafirową), a także sześćdziesiątą (diamentową). Stawiając na efektowny model pierścionka – zaskoczenie i zadowolenie żony gwarantowane.

Jaki pierścionek na Walentynki?

Pierścionek z brylantem świetnie będzie także pasował do Walentynek. Nie trzeba bowiem od razu stawiać na model z ogromnym kamieniem. W zaufanych sklepach jubilerskich dostępne są również bardziej subtelne modele. Wybór można dopasować do określonego budżetu. Na pierścionek z brylantem dobrej próby warto jednak wydać nieco więcej. Wybierając odpowiedni model warto kierować się preferencjami ukochanej. Niektóre panie preferują złotą, inne srebrną biżuterię. Nadto są fanki delikatnych wzorów, a także te preferujące rozmach w swoich dodatkach. Pierścionek z brylantem sprawdzi się także na podobne do Walentynek okazje. Na pewno na tych samych zasadach można go sprezentować żonie na jej urodziny albo imieniny. Na taki prezent muszą uważać jednak panowie, którzy chcą go dać swojej dziewczynie, a jednocześnie nie zamierzają się oświadczyć. Podarowanie pierścionka może bowiem mylnie zostać uznane za za oświadczyny.