prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

kosmetyki termoochronne
Lifestyle Porady

Ochrona włosów w butelce – kosmetyki termoochronne jako prewencja i element stylizacyjny

Podstawy pielęgnacji włosów są istotne – to dzięki nim mogą rosnąć zdrowe i lśniące. Zdaje się jednak, że wielość czynników, na które narażone są włosy każdego dnia, wymaga szczególnego zadbania o nie. Zniszczeń lepiej unikać i nie czekać aż się pojawią, dlatego ważne jest, by pewne działania włączać, zanim włosy zaczną być łamliwe i suche. Co robić, by zabiegi z użyciem temperatury nie były zbyt szkodliwe i używanie suszarki nie zamieniało się w koszmar dla włosów?

Zniszczone włosy? Pora przyjrzeć się ich stylizacji

O zdrowie włosów dba się regularnie. Codzienna pielęgnacja, dieta, suplementacja oraz wykonywane zabiegi mają niemały wpływ na ich kondycję. Zniszczenia pasm nie pojawiają się z dnia na dzień – łamliwość, przesuszenie lub wypadanie włosów wynikają z powtarzalności złych nawyków. Jednym z bardziej istotnych działań, które – jeśli jest przeprowadzane nieodpowiednio oraz zbyt często – skutecznie niszczy włosy, jest poddawanie ich inwazyjnym zabiegom, szczególnie z użyciem wysokiej temperatury. Suszenie, prostowanie, kręcenie lub częste farbowanie nie sprzyja dobrej kondycji włosów. Najskuteczniejsze jest ograniczanie tego typu zabiegów do absolutnego minimum oraz stosowanie kosmetyków ochronnych niwelujących szkodliwe działania stylizacyjne.

Wielofunkcyjny spray ochronny

Kosmetyki termoochronne są prawdziwym zbawieniem dla osób, które często stosują wszelkiego rodzaju zabiegi z wysoką temperaturą w roli głównej. Na półkach sklepowych najczęściej można znaleźć spraye ochronne – nierzadko są to sprawdzone marki używane w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Trafić można także na balsamy, pianki lub kremy – forma kosmetyku najczęściej zależy od indywidualnych preferencji lub typu włosów. Spray termoochronny z pewnością sprawdza się jako wygodny produkt, którego bez problemu można użyć np. w podroży. Z kolei kosmetyki o stałej konsystencji mogą okazać się skuteczniejsze dla grubych włosów o sporej objętości. Warto pamiętać, że kosmetyki termoochronne nie tylko tworzą warstwę, zapobiegającą uszkodzeniom włosów pod wpływem temperatury, ale także ułatwiają stylizację, wygładzając pasma, pomagając w prostowaniu oraz niwelując ryzyko puszenia się i elektryzowania włosów. Tego typu preparaty to ochrona, wygładzenie, blask i nawilżenie dla pasm poddawanych wielu niesprzyjającym czynnikom zewnętrznym.

Dzisiaj trudno jest zrezygnować z niektórych zabiegów – wiele osób nie wyobraża sobie dnia chociażby bez użycia suszarki. Warto więc zaopatrzyć się w kosmetyki, które chronią i odżywiają narażone na zniszczenia włosy.