prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

fryzjer
Uroda

Co należy wiedzieć o farbowaniu włosów?

Coraz więcej osób decyduje się na farbowanie włosów. Nie ma w tym jednak niczego zaskakującego- każdy z nas chce wyglądać możliwie najatrakcyjniej. O czym powinniśmy wiedzieć przed farbowaniem włosów? Jak często można farbować włosy? W jaki sposób pielęgnować włosy po farbowaniu? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

O czym powinniśmy wiedzieć przed farbowaniem włosów?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że farbowanie włosów to dość problematyczna kwestia. Informacje o tym jak mieszać farby do włosów są opisane na https://fryzart.pl/Jak-mieszac-farby-do-wlosow-blog-pol-1633949160.html. Okazuje się, że nie każdy typ urody będzie pasował do naszego koloru. Nie w każdym przypadku poddawanie się trendom to rozsądne rozwiązanie. Decydując się na wybór nowego koloru każdorazowo powinniśmy skonsultować się ze specjalistą – jest on w stanie doradzić nam, jaki odcień będzie najbardziej optymalny w przypadku naszej karnacji i typu urody. Nowy kolor nie tylko poprawi nasz wygląd, ale spowoduje również, że będziemy wyglądać korzystnie. Kilka dni przed farbowaniem nie należy myć włosów. Nieczystości bowiem zabezpieczają przed wnikaniem substancji chemicznych w głąb włosa. Dodatkowo ma to negatywny wpływ na trwałość danej farby. Farbowanie włosów to czynność, którą powinni wykonywać specjaliści – nie tylko dobierają oni najbardziej optymalne produkty, ale dodatkowo zadbają o precyzję wykonania.

Jak często można farbować włosy?

Wiele kobiet zastanawia się czy farbowanie włosów może być wykonywane w krótkich odstępach czasu. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim obciążenie dla kondycji naszych włosów. Dlatego też przeprowadzenie koloryzacji powinno odbywać się, kiedy zachodzi taka konieczność. Odrosty widoczne są dopiero po kilku tygodniach. Sami powinniśmy podjąć decyzję czy koloryzacja powinna odbyć się teraz czy jednak w późniejszym okresie.

W jaki sposób pielęgnować włosy po farbowaniu?

Farbowanie włosów to bardzo ciekawe rozwiązanie, jednakże nie kończy się z chwilą, kiedy wyjdziemy z salonu fryzjerskiego. Pamiętajmy o tym, że ważne jest odpowiednie pielęgnowanie ich. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne kosmetyki- nie tylko podbijają kolor, ale również w sposób szczególny dbają o odpowiednią strukturę włosa. Wybierajmy szampony i odżywki, które dedykowane są właśnie farbowanym włosom. Na dziś gama kosmetyków do włosów farbowanych jest stosunkowo szeroka. Używajmy mgiełek i sprayów, które zawierają filtry ultrafioletowe, które chronią przed szkodliwym działaniem słońca.