prowoman.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

modne zegarki
Moda

Najlepsze zegarki

Słynne przysłowie mówi, że szczęśliwi czasu nie liczą. Zdarza się jednak, że musimy go kontrolować, a ciągłe życie w biegu zmusza nas w końcu do kupna zegarka. Jak wybrać idealny czasomierz na rękę?

Interesujący design, który wpasuje się w nasz gust

Zegarki należą do tych gadżetów, których używa się codziennie. Dlatego też pierwszym kryterium wyboru powinien być fason i design. Warto odwiedzić kilka sklepów i zorientować się, co tak naprawdę nam się podoba. Klasyka i minimalizm, a może nowoczesność i „bajeranckie” zdobienia, takie jak tarcza wysadzana diamentami lub pokryta masą perłową? Kształt owalny, czy bardziej kanciasty? Zegarek ma spełniać praktyczną funkcję – głównie wskazywać aktualny czas, ale jednocześnie może stanowić również atrakcyjny element biżuterii, który wzbogaci nasze codzienne stylizacje.

Które dodatkowe funkcje nas interesują?

Choć świat idzie z duchem czasu, wiele osób nadal pozostaje tradycjonalistami – także w kwestii wyboru zegarka. Odczytywanie czasu jest dla nich wystarczające, a dodatkowe parametry nie mają znaczenia.

Inni ludzie nie wyobrażają sobie życia bez urządzenia, które oprócz odmierzania upływającego czasu pełnią funkcję kalendarza, stopera, czy budzika. Bardziej nowoczesne, elektroniczne egzemplarze przejmują zadania smartfonów. Za ich pośrednictwem możemy wysyłać i odczytywać wiadomości. Duże znaczenie ma też stopień wodoszczelności czasomierza (zwłaszcza dla osób, które pracują w gastronomii, czy uprawiają sporty wodne).

Oczywiście musimy pamiętać, że im więcej udogodnień, tym wyższa cena zegarka. Finalny koszt będzie zatem uzależniony od naszych osobistych preferencji.

Wysokiej jakości materiały gwarancją długiej żywotności 

Zegarki wykonane z komponentów o niskiej jakości nie tylko prezentują się kiczowato, ale co bardziej istotne, nie charakteryzują się długą żywotnością. Sprawiając sobie wymarzony zegarek, zwróćmy uwagę, czy został wyposażony w szkiełko mineralne, czy szafirowe. To pierwsze łatwiej porysować. Czym jest zaś warstwa antyrefleksyjna? To specjalna powłoka pokrywająca szkiełko, która zmniejsza odbicie światła. Jeśli chodzi o kopertę, najlepiej postawić na stal – jest najbardziej wytrzymała i odporna na uszkodzenia.

Przed dokonaniem ostatniego wyboru powinniśmy odwiedzić co najmniej kilka sklepów stacjonarnych oraz internetowych. Godną polecenia stroną są Zegarki Online, które oferują szeroki wybór produktów w najlepszej jakości!